• Dla Rodziców

• Numer konta rady rodziów:

Bank Millenium

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W związku z potrzebą zagwarantowania możliwości konsultacji (zgodnie z art. 42 ust. 2f Karty Nauczyciela), wszyscy nauczyciele będą realizować na terenie szkoły 1 godzinę dostępności w każdym tygodniu. Prosimy, aby chęć kontaktu była każdorazowo ustalana
          i zgłaszana do nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

Godziny dostępności nauczycieli:

godzinadostepnosci20232024.pdf

(kliknij link powyżej aby otworzyc/pobrać dokument)

Informacja dla rodziców

W związku z doniesieniami na temat wzrostu przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu  się  wszawicy.

Proponujemy zatem:

1. Systematyczne przeglądy czystości włosów ( najlepiej codziennie)
          2. W przypadku zaistnienia wszawicy, należy zakupić środek p/wszawicy, dostępny w naszych aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno należy taki zabieg powtórzyć).

Szkoła ze swej strony podejmuje również działania (między innymi przeglądy czystości dokonywane przez pielęgniarkę szkolną) w ustaleniu, czy są uczniowie, którzy mają trudności w utrzymaniu higieny osobistej, jak też udzielanie im (oraz rodzicom) pomocy.

Procedura_postepowania_w_przypadku_stwierdzenia_wszawicy.docx

Wszawica_-_Pedukiloza__czyli_co_Twoje_dziecko_moze_miec_na_glowie.pdf

INFORMACJA DLA RODZICÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH
          Z DZIEĆMI ZA GRANICĘ

W trosce o edukację dzieci wyjeżdżających za granicę Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiały, które informują rodziców, o co powinni zadbać zanim opuszczą Polskę, by umożliwić swojemu dziecku kontynuowanie nauki poza granicami kraju.

Przygotowane przez MEN materiały zamieszczamy poniżej.

ulotka.pdf

.

Stypendium Fundacji „Efekt Motyla”

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Warunki formalne, jakie należy spełnić:

- zamieszkanie na wsi

- uczęszczanie do gimnazjum / liceum

Kryteriami branymi pod uwagę jest średnia z ocen (wymagany skan świadectwa) i wypełniony kwestionariusz dołączony do zgłoszeń. Kwestionariusz można ściągnąć ze strony internetowej www.papilionis.org. Wypełniony kwestionariusz wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2012/2013 należy przesłać na adres: stypendia@papilionis.org. Aplikacje przyjmowane są do dnia 15 lipca 2013 roku.

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane będą przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego 2013/ 2014. Raz w roku dla stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny połączony z warsztatami rozwojowymi.

„Program wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015”

Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015”

Adresatami programu są: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych.

Osoba ubiegająca się o stypendium powinna złożyć komplet dokumentów tj. wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, ul. Ligonia 46 (pok. 164).

Wnioski o stypendium należy złożyć do 20.07.2013 roku.

Program oraz zasady wraz z obowiązującym wnioskiem i załącznikami dostępne są na stronie internetowej www.slaskie.pl, więcej informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji I Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pod. nr tel.: (32) 77 40 011 lub (32) 77 40 041.

Celem tego stypendium  jest zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży, pomoc uczniom i słuchaczom w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach, a także stosowanie w praktyce zdobytej wiedzy. To także promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia/słuchacza, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania. Kandydaci muszą uzyskać w ostatnim roku szkolnym średnią ocen 4,8 i udokumentować uzyskane osiągnięcia jako laureaci i finaliści w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym lub poszczycić się publikacją prac naukowych. Podstawą przyznania stypendiów mogą też być wybitne osiągnięcia w pracy badawczo-naukowej, znaczące osiągnięcia artystyczne i sportowe, a także działalność społeczna (wolontariat) lub na polu współpracy międzynarodowej.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić dyrektor szkoły/dyrektor zakładu kształcenia nauczycieli/kolegium pracowników służb społecznych, wychowawca lub nauczyciel prowadzący, rodzice lub opiekunowie prawni oraz sami pełnoletni uczniowie. Uzyskane stypendium można przeznaczyć m.in. na zakup literatury fachowej, pomocy naukowo-dydaktycznych, opłacenie dodatkowych kursów, lekcji, sfinansowanie publikacji prac naukowych. Stypendyści zobowiązani są do przesłania sprawozdań z realizacji planu rozwoju.