• Karta ŚKUP

• Zamawianie karty ŚKUP

1. Kartę ŚKUP spersonalizowaną (z umieszczonym na niej imieniem, nazwiskiem, zdjęciem/wizerunkiem użytkownika) można zamawiać na internetowym Portalu Klienta ŚKUP https://portal.kartaskup.pl
          2. Spersonalizowaną Kartę ŚKUP można odbierać wyłącznie w punktach POK. Na odbiór karty jest wyznaczony czas do 30 dni od daty zamówienia. Po tym okresie karta jest automatycznie zastrzegana i odbiór jest już niemożliwy.
          3. Odbiór karty jest możliwy przez osobę mającą ukończone co najmniej 13 lat (na podstawie aktualnej legitymacji szkolnej, dowodu osobistego lub paszportu). Dla dzieci poniżej 13 roku życia karty odbierane są  przez przedstawiciela ustawowego (rodzica). Przy odbiorze niezbędne jest okazanie dowodu osobistego/paszportu lub legitymacji szkolnej dziecka oraz dowodu/paszportu rodzica.
          4. W celu uniknięcia pobierania każdorazowo opłaty inicjalnej w kwocie  20,00 zł w trakcie zamówień na Portalu ŚKUP kart spersonalizowanych dla uczniów zamieszkałych na terenie Metropolii GZM, przygotowana została tzw. akcja tokenowa. Polega ona na wygenerowaniu unikalnych identyfikatorów 10-cio znakowych tzw. tokenów.  Raz wykorzystany identyfikator-token nie będzie mógł być ponownie użyty.
          5. Token jest ważny do 8 lipca 2018 i po tej dacie nie będzie mógł być użyty, wtedy kartę będzie można zamówić na zasadach ogólnych

Przed przystąpieniem do zamawiania kart należy przygotować aktualne zdjęcia uczniów dla których będą zamawiane karty.

Sposób zamawiania kart na Portalu ŚKUP https://portal.kartaskup.pl

1. Na górze strony,  z menu z górnego panelu należy wybrać: „Więcej” –  Wniosek o kartę; Należy uzupełnić dane: imię, nazwisko, nr Pesel (jest na legitymacji szkolnej), pole data urodzenia wypełnia się automatycznie z wprowadzonego nr Pesel.
          2. Należy wybrać przycisk  „Dalej” i przejść na kolejną zakładkę Wniosku ; Należy zaznaczyć pole: „Posiadam token” i wpisać numer tokena, a następnie wybrać z listy rozwijalnej  miasto/gminę i kod pocztowy.
          3. Po wypełnieniu wszystkich danych w tej zakładce należy użyć opcji „Sprawdź token” - po poprawnej weryfikacji numeru tokena na górze strony widoczny jest na niebieskim tle komunikat: „Token jest poprawny”, wtedy należy wybrać przycisk „Dalej” i przejść na kolejną zakładkę Wniosku.
          4. Należy dodać zdjęcie. Zdjęcie musi być zgodne z podanymi na niebieskim tle wymogami. tj: formatu jpg, maksymalna wielkość do 1024 KB, minimalna rozdzielczość 236 x 236 px oraz musi pozwalać na jednoznaczną identyfikacje użytkownika karty. Zalecany format zdjęcia, to zdjęcie legitymacyjne, paszportowe lub dowodowe. Zdjęcie to będzie nadrukowane na awersie karty ŚKUP. Wyboru pliku ze zdjęciem należy dokonać klawiszami „Przeglądaj” i „Dodaj zdjęcie”.(Istnieje możliwość lepszego wpasowania/przycięcia zdjęcia za pomocą formatowania wykonanego przy wykorzystaniu lewego przycisku myszy oraz klawisza „Przytnij zdjęcie”). Po zakończeniu dopasowywania zdjęcia należy wybrać przycisk „Dalej” i przejść na kolejną zakładkę Wniosku
          5. Wybór przycisku „Tak” finalizuje proces zamówienia karty na Portalu Klienta ŚKUP, pojawia się komunikat informacyjny dotyczący odbioru karty.
          6. Należy wybrać przycisk „Wydrukuj potwierdzenie”, otworzy się okno pozwalające na zapisanie potwierdzenia w pliku pdf.
          7. Należy wybrać z menu rozwijalnego punkt odbioru karty – POK  (Uwaga: po dokonanym wyborze nie ma możliwości jego zmiany). Następnie należy zapoznać się  z treścią poszczególnych Regulaminów oraz zaznaczyć 3 pola potwierdzające akceptację Regulaminów. Zalecamy aby wybrać również opcję pozwalającą na przesłanie na podany adres e-mail linku umożliwiającego późniejszą weryfikacje poprawności złożenia wniosku.
          8. Na zakończenie należy na dole strony kliknąć przycisk „Wyślij wniosek”.

Potwierdzenie należy zachować w pliku elektronicznym na komputerze i/lub wydrukować. Potwierdzenie zamówienia karty będzie potrzebne jeżeli w trakcie odbioru karty pojawią się niezgodności danych zapisanych na karcie lub karta nie zostanie dostarczona do POK.

Zamówień  kart ŚKUP na Portalu Klienta przy użyciu tokena będzie można dokonywać indywidualnie przez uczniów  w wieku 13 lat i starszych lub  indywidualnie przez rodziców wszystkich uczniów.

Tokeny można odebrać w sekretariacie  SP 36 ul. Robotnicza 6  do 22 czerwca 2018 -uczniowie powyżej lat 13 osobiście  lub rodzic ucznia poniżej 13 roku życia.

KZK GOP zastrzega sobie prawo  do obciążenia kwotą 20 zł każdą osobę, która zamówi kartę z wykorzystaniem tokena i nie dokona jej odbioru w ciągu 30 dni lub nie będzie możliwe jej wydanie z powodu błędów  w podanych danych ( PESEL, imię , nazwisko, wizerunek).