• Konkurs chemiczno-plastyczny "Bombka Bożonarodzeniowa"

• Mamy przyjemność zaprezentować prace uczniów, które wpłynęły do nas w ramach konkursu chemiczno-plastycznego „Bombka Bożonarodzeniowa”. Uczniowie klas VII i VIII wykonali przestrzenne dekoracje bożonarodzeniowe zawierające elementy związane z chemią. Komisja konkursowa oceniająca prace nie miała łatwego zadania. Wszystkie ozdoby świąteczne zachwycały swoim pięknem, oryginalnością oraz pomysłowością.

Oceniając prace Komisja Konkursowa wzięła pod uwagę następujące kryteria:

• estetykę i precyzję wykonania,
            • poziom artystyczny prac,
            • dobór i wykorzystanie różnych materiałów,
            • motywy chemiczne,
            • wkład pracy,
            • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Po długich obradach Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce ex aequo:
            Kinga Łabędź 7B
            Alicja Jabłońska 7A
            Jakub Michalski 7B
            Martyna Patynowska 8A

II miejsce:
            Mateusz Malcherczyk 7B
            Nikola Rygoł 7B

III miejsce:
            Piotr Sałapatek 8C

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie
             w wykonanie konkursowych prac.

• Być jak Ignacy

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Więcej na temat programu pod adresem :   https://www.bycjakignacy.pl/materialy-edukacyjne

W ramach pierwszego etapu pt. ,,Polarne odkrycia – stacja badawcza” poznaliśmy m.in. kulisy życia na stacji badawczej, znanych podróżników,a także zasady działania GPS. Wykonaliśmy też kompasy.

Przed nami kolejne etapy.