Aktualności

          • RUNMAGEDDON KIDS DEMO

          • Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gliwicach w dniu 28.05.2026 na terenie PreZero Arena Gliwice uczestniczyli w wydarzeniu sportowym RUNMAGEDDON KIDS DEMO. Była to wielka sportowa przygoda, dla naszych małych wojowników, którzy zmierzyli się z torem przeszkód.

            Skakanie - Wspinanie - Bieganie.

          • Klasa 8b w Zakopanem!

          • Po stresujących chwilach związanych z egzaminami nadszedł czas relaksu i zabawy. Za cel podróży obraliśmy Zakopane z bazą noclegową w miejscowości o ciekawej nazwie Murzasichle. W trakcie pobytu w stolicy polskich Tatr przespacerowaliśmy się po Krupówkach, wjechaliśmy na Gubałówkę, przemierzyliśmy Dolinę Kościeliską a na koniec spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku, piekąc kiełbaski. To były dwa dni pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

          • Warsztaty z boksu

          • 25.05.2026 zrealizowaliśmy w szkole warsztat dla uczniów 5-8 klasy na temat "Radzenie sobie z emocjami - siła pod kontrolą" w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO) którego inicjatywa edukacyjna skierowana jest do uczniów gliwickich szkół.

            Jest to część zwycięskiego projektu który nasi uczniowie wybrali do realizacji.nr 20: BOKS Z ZASADAMI – SPORT, KTÓRY ŁĄCZY

            Organizatorami projektu jest Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach

            Razem zmieniamy szkołę!

             

            fot. i video Monika Kodrzycka

          • 🎯 *Uwaga, strzelamy!* 🎯

          • W dniu 25 maja 2026 roku uczniowie klasy 8A i 8B Szkoły Podstawowej nr 36 im. Johna Baildona uczestniczyli w zajęciach strzeleckich z edukacji obronnej i strzeleckiej pod kierunkiem kierownika strzelnicy Pana Jacka Krakowiaka.

            Organizatorem wyjścia była Pani Beata Zemlik – nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa, oraz wychowawcy: Pani Jolanta Matusak i Pani Magdalena Olbrot

          • Udział klasy 7B w konferencji "Emocje. Relacje. Wybory"

          • 29 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w konferencji „Emocje. Relacje. Wybory”, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych oraz Fundację Filar Inicjatyw.
            Celem konferencji było wsparcie młodzieży w budowaniu odporności psychicznej, lepszym rozumieniu mechanizmów działania mediów społecznościowych oraz podejmowaniu świadomych decyzji. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów, którzy poruszyli tematy emocji, relacji rówieśniczych, zagrożeń świata online oraz odpowiedzialności za własne wybory.
            Konferencja zgromadziła liczne grono uczniów i nauczycieli stanowiąc ważny element działań promujących zdrowie psychiczne i świadome funkcjonowanie w świecie cyfrowym.