• Ważne sprawy

REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

1. "Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika. Uczeń posiadający wylosowany numer jest tego dnia ulgowo traktowany w szkole tzn. zwolniony z pytania i sprawdzania pracy domowej.
          2. W module Dziennik uczeń posiadający szczęśliwy numer jest wyróżniany kolorowym podświetleniem w następujących miejscach:
            - w widoku bieżącej lekcji – na kartach Frekwencja oraz Oceny.
            - na stronie startowej użytkownika będzie dodany kafelek, na którym wyświetla się informacja o szczęśliwym numerze w dzienniku w bieżącym dniu.
          3. Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania kartkówek, sprawdzianów czy prac klasowych. Nie usprawiedliwia także braku zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika bądź zbioru zadań.
          4. „Szczęśliwy numerek” nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego i zajęć na basenie.
          5. Szczęśliwy numerek" nie chroni od uwag za złe zachowanie.
          6. Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy bądź pedagogiem szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w akcji " Szczęśliwy Numerek" na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed i w czasie lekcji.

Szkolne zasady

W naszej szkole uczniowie zdobywają wiedzę i uczą się, jak należy postępować postępować. Tak liczna społeczność działa sprawnie  tylko wtedy, gdy obowiązują w niej ustalone zasady. Zawarte są one w statucie szkoły, określającym między innymi prawa i obowiązki każdego ucznia.

Uczniowie tworzą samorząd uczniowski. Aby mógł on właściwie funkcjonować, wybierają spośród siebie przedstawicieli do rady samorządu uczniowskiego. Za ich pośrednictwem współdecydują na przykład o organizowaniu zajęć pozalekcyjnych. Rada samorządu ma prawo do wyrażania opinii na temat przepisów obowiązujących w szkole. Dotyczy to też regulaminu wystawiania oceny z  zachowania. Dzięki działalności w radzie samorządu uczniowskiego można się nauczyć podejmowania decyzji zgodnie ze zdaniem większości, czyli w sposób demokratyczny.

Osiągnięcia rady samorządu zależą głównie od tworzących ją uczniów. Jeśli będą oni odpowiednio wypełniać swoje obowiązki, ich działania mogą mieć pozytywny wpływ na życie szkoły.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prawa i obowiązki ucznia

Dzięki znajomości swoich praw i obowiązków uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły

Uczeń ma prawo:

• decydować za pośrednictwem rady samorządu uczniowskiego o ważnych dla szkoły sprawach
          • zadawać pytania, jeśli nie rozumie treści omawianych na lekcji
          • być sprawiedliwie ocenianym
          • uzyskiwać informacje o terminach sprawdzianów
          • poprawić ocenę niedostateczną
          • uczyć się w bezpiecznych warunkach
          • reprezentować szkołę w konkursach i zawodach
          • brać udział w zajęciach pozalekcyjnych