Ważne sprawy
REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA
- "Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika. Uczeń posiadający wylosowany numer jest tego dnia ulgowo traktowany w szkole tzn. zwolniony z pytania i sprawdzania pracy domowej.
- W module Dziennik uczeń posiadający szczęśliwy numer jest wyróżniany kolorowym podświetleniem w następujących miejscach:
- w widoku bieżącej lekcji – na kartach Frekwencja oraz Oceny.
- na stronie startowej użytkownika będzie dodany kafelek, na którym wyświetla się informacja o szczęśliwym numerze w dzienniku w bieżącym dniu. - Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania kartkówek, sprawdzianów czy prac klasowych. Nie usprawiedliwia także braku zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika bądź zbioru zadań.
- „Szczęśliwy numerek” nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego i zajęć na basenie.
- Szczęśliwy numerek" nie chroni od uwag za złe zachowanie.
- Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy bądź pedagogiem szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w akcji " Szczęśliwy Numerek" na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed i w czasie lekcji.
Szkolne zasady
W naszej szkole uczniowie zdobywają wiedzę i uczą się, jak należy postępować postępować. Tak liczna społeczność działa sprawnie tylko wtedy, gdy obowiązują w niej ustalone zasady. Zawarte są one w statucie szkoły, określającym między innymi prawa i obowiązki każdego ucznia.
Uczniowie tworzą samorząd uczniowski. Aby mógł on właściwie funkcjonować, wybierają spośród siebie przedstawicieli do rady samorządu uczniowskiego. Za ich pośrednictwem współdecydują na przykład o organizowaniu zajęć pozalekcyjnych. Rada samorządu ma prawo do wyrażania opinii na temat przepisów obowiązujących w szkole. Dotyczy to też regulaminu wystawiania oceny z zachowania. Dzięki działalności w radzie samorządu uczniowskiego można się nauczyć podejmowania decyzji zgodnie ze zdaniem większości, czyli w sposób demokratyczny.
Osiągnięcia rady samorządu zależą głównie od tworzących ją uczniów. Jeśli będą oni odpowiednio wypełniać swoje obowiązki, ich działania mogą mieć pozytywny wpływ na życie szkoły.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawa i obowiązki ucznia
Dzięki znajomości swoich praw i obowiązków uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły
Uczeń ma prawo:
- decydować za pośrednictwem rady samorządu uczniowskiego o ważnych dla szkoły sprawach
- zadawać pytania, jeśli nie rozumie treści omawianych na lekcji
- być sprawiedliwie ocenianym
- uzyskiwać informacje o terminach sprawdzianów
- poprawić ocenę niedostateczną
- uczyć się w bezpiecznych warunkach
- reprezentować szkołę w konkursach i zawodach
- brać udział w zajęciach pozalekcyjnych
- korzystać z dostępnych pomocy naukowych oraz z biblioteki
Uczeń ma obowiązek:
- aktywnie uczestniczyć w lekcjach
- usprawiedliwiać nieobecności
- uzupełniać braki wynikające z nieobecności na lekcji
- dokładnie i systematycznie wykonywać zadania domowe
- starannie prowadzić zeszyty przedmiotowe
- szanować mienie szkolne oraz własność innych osób
- nie szkodzić własnemu zdrowiu przez używanie narkotyków, alkoholu, papierosów
- unikać niebezpiecznych zabaw i nie stosować przemocy