• Akademie i uroczystości szkolne

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ UKRAINY

26 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ukrainy. Chcieliśmy bliżej poznać kraj naszych przyjaciół, którzy od roku uczęszczają z nami do szkoły. Jak się uczyć, to od najlepszych, czyli od nich samych. Była to dla nas, uczniów,  ogromna przyjemność
          i wspaniała lekcja. Po części artystycznej, zwiedzaliśmy rozstawione w różnych miejscach szkoły stanowiska, związane
          z wieloma aspektami życia w Ukrainie. Mogliśmy zagłębić się w cudowny świat baśni i legend, poczuć zapachy i smaki tamtejszej kuchni, wybrać się w podróż szlakiem najpiękniejszych miejsc i zabytków, poznać kultu rę i zwyczaje, czy też muzykę i tańce tego pięknego kraju. Braliśmy udział w wielu konkursach i zabawach, walcząc o tytuł „Ukrainoznawcy".
          Był to niezapomniany czas. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie rodzicom, którzy pomogli przygotować nam ten dzień.

Dzień Patrona Szkoły Johna Baildona

14.12.2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Johna Baildona. Tegoroczne uroczystości odbywały się z okazji 250. rocznicy urodzin twórcy górnośląskiego przemysłu hutniczego. Postanowiliśmy ją uczcić Dniem Szkockim. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które przybliżyły postać Baildona oraz podkreśliły jego znaczenie dla Górnego Śląska.

Obchody Dnia Patrona zostały w tym roku poprzedzone konkursami, których efekt mogliśmy zobaczyć w postaci: portretów Johna Baildona, plakatów o nim oraz o Szkocji.

W tym dniu odbył się konkurs międzyklasowy „Baildon i jego ojczyzna Szkocja”.

Cała społeczność szkolna udała się na Cmentarz Hutniczy, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Johna Baildona.

Następnie odbyło się spotkanie, w czasie którego poznaliśmy historię i kulturę Szkocji. Uczniowie klasy III a zatańczyli, specjalnie przygotowany na tę uroczystość, taniec szkocki. Prezes PTTK Baildon, pan Wojciech Malinowski opowiedział o swojej wyprawie do Szkocji.

Gość specjalny, pan Robert Neumann udokumentował całą uroczystość zdjęciami i nagraniami z drona.

14 października 2022 r. obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia Szkoły. Był to wyjątkowy, niezapomniany dzień, pełen dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.

Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów oraz przyjaciół szkoły.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie o godz. 10.00 odbyła się część oficjalna dla zaproszonych gości, a o godz. 13.00 rozpoczął się festyn dla dzieci i rodziców. W czasie festynu nie zabrakło atrakcji: tańce, malowanie twarzy, tworzenie fryzur, origami, tangramy, konkurencje sportowe, skrzynka życzeń i miłych słów, zakopanie kapsuły czasu i wiele innych. Nie zabrakło także pyszności w postaci kiełbasek, słodkości oraz napojów, które można było skosztować w szkolnej kawiarence.