• Narodowy Program Rowoju Czytelnictwa

• Czym jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa?

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze".

Nasza Szkoła  działania  związane z Programem realizuje w roku szkolnym 2020/2021.

ZAKUP KSIĄŻEK

W ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie i wzbogaciła się o prawie 700 nowych książek : są to nie tylko lektury, ale również nowości wydawnicze i bestellery.

FOTORELACJA Z  DZIAŁAŃ PROMUJĄCYCH CZYTELNICTWO

Uczniowie tworzyli m.in. ilustracje do lektur szkolnych ,,Jak to z lnem było", ,,Szewczyk Dratewka".

Na zdjęciach prace uczniów klasy 3b.

Światowy Dzień Pluszowego Misia - w ramach współpracy z przedszkolem odbyły się zajęcia czytelnicze, wspólne zabawy i prace plastyczne                                  ( na zdjęciach Dzieci z gr. Biedronki).

ZAJĘCIA CZYTELNICZE W KLASIE DRUGIEJ.

W trakcie zajęć czytaliśmy którtką historyjkę o cukierni. Wszystkim zrobiło się bardzo ,,słodko". Mówiliśmy również o tym, że warto mieć przyjaciół.  Na zdjęciach prace uczniów klasy 2b.

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie klasy 4a świetnie bawili się słuchając ,,Instrukcji Obsługi Pieska Jacósia" autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego. Na koniec wspólnego czytania uczniowie wymyślali alternetywne zakończenie opowiadania.