• Konkurs przyrodniczo-fotograficzny
          • Konkurs przyrodniczo-fotograficzny

          • Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału  w  XIII WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE PRZYRODNICZO-FOTOGRAFICZNYM  „KOLORY JESIENI”.

            Konkurs polega na wykonaniu zdjęć ukazujących jesienne kolory. Należy zwrócić uwagę na  różnorodność jesiennych barw. Jesień to zarówno złoto i czerwień liści jak i szarość mgieł.

            Zdjęcia mogą być wykonane w miastach, wioskach, lasach, górach...

            Każdy uczestnik składa prace w formacie 20x30cm lub w zbliżonym, przyklejone na sztywną kartkę A3. 

            Zdjęcia muszą być samodzielną pracą uczestnika (zdjęcia z Internetu nie będą oceniane).

             Prace konkursowe należy składać do 9 LISTOPADA 2023 r. u p. A. Piątek.

             

          • Nasza szkoła laureatem konkursu „Mierzymy się ze smogiem”

          • „Mierzymy się ze smogiem” to konkurs, dzięki któremu otrzymaliśmy  edukacyjny ekran wewnętrzny do monitorowania i prezentowania poziomu zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 i PM2,5. Na ekranach uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę mogą zobaczyć bieżące wyniki pomiarów oraz treści edukacyjne na temat smogu.

          • Razem w klasie!

          • Nasza szkoła otrzymała certyfikat programu RAZEM W KLASIE -  dzieci i młodzież z doświadczeniami uchodźstwa i migracji są przez nas wspierane z całych sił. Zobowiązujemy się do dalszej pracy na rzecz ich integracji w społeczności szkolnej i naszej rzeczywistości społecznej. 

        • PRZYŁĄCZ SIĘ DO ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI!
          • PRZYŁĄCZ SIĘ DO ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI!

          • Nasza szkoła bierze udział w Akcji Ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
            Dzięki zbiórce możemy zadbać o nasze środowisko i pozbyć się szkodliwych odpadów.

            Jeśli chcesz i możesz pomóc, to przynieś stary, zużyty sprzęt elektryczny
            lub elektroniczny np. zużyte myszki, klawiatury, suszarki i lokówki do włosów, młynki do kawy, żelazka, laptopy, drukarki, baterie, płyty CD, ładowarki, monitory, telewizory itp.

            Elektrośmieci można przynosić codzienne do szkoły.

          • Zajęcia integracyjne dla naszych dzieci

          •  

            W dniu 12.10.2023 Fundacja Hedvigis wraz z Caritas Diecezji Gliwickiej przeprowadziła w szkole zajęcia integracyjne przeznaczone dla chętnych dzieci z  Ukrainy i Polski. Spotkanie miało na celu zintegrowanie dzieci, które zamieszkują w pobliskich dzielnicach i uczęszczają  do tej samej  szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kolejne spotkania w dniach 19.10.2023 oraz 26.10.2023 godz.12.45. Czas spędzany z dziećmi będzie polegać na przeprowadzeniu  zajęć plastycznych, ruchowo-muzycznych itp.,które gwarantują miło spędzone chwile w gronie rówieśników.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami wzięła udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez klasy czwarte i piąte. Było dużo śmiechu i wzruszeń, życzenia dla wszystkich pracowników oświaty, a także występ niezawodnego chóru, pod batutą Pani Joanny Tuczkont.

          • Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra

          • W poniedziałek, 2 października uczniowie klas 5a,5b,6a, 6b udali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz wysłuchać ciekawostek na temat kopalni przekazywanych przez przewodników.Atrakcją było przepłynięcie w łodziach 300 m odcinka trasy.Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem i miło spędzonym czasem.

          • Gala Laureatów III Wojewódzkiego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Znani Górnoślązacy”

          • 26.09.2023 roku w naszej szkole odbyła się Gala Laureatów III Wojewódzkiego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Znani Górnoślązacy” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Pana Adama Newmana. Celem konkursu było przybliżenie uczniom znanych postaci związanych z Górnym Śląskiem, popularyzacja wiedzy o ich życiu, dorobku artystycznym i zawodowym. Konkurs stał się doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o życiu sławnych mieszkańców Górnego Śląska, pozwolił uczestnikom rozwijać pasję dokumentowania historii, a przede wszystkim dziejów regionalnych. Organizatorką konkursu była Pani Elżbieta Koloczek. Podczas gali mogliśmy zobaczyć nagrodzone prezentacje. Imprezę uświetnił gościnny występ Zespołu Tańca i Piosenki Śląskiej „Sośniczanie” ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach pod kierunkiem pani Renaty Mazur, koncert szkolnego chóru pod kierunkiem pani Joanny Tuczykont i pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic klasy 7a i 8a. Jednocześnie nasza szkoła zorganizowała Dzień Śląski jako imprezę towarzyszącą gali, pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor – Urszula Więckowska. Dzięki tej imprezie wzbogaciliśmy wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Na długo zapamiętamy to znakomite i niepowtarzalne wydarzenie. Smak śląskich potraw, regionalny język, humor, był dla naszych gości i całej szkolnej społeczności doskonałą okazją do znakomitej zabawy. Nagrania i zdjęcia powstały przy użyciu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości"

          • ZBIÓRKA TALENCIAKÓW

          • UWAGA!! ZNOWU RUSZAMY DO AKCJI! JUŻ PO RAZ DRUGI ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ TALENCIAKÓW! DOŁĄCZ DO NASZEJ SZKOLNEJ DRUŻYNY! IM WIĘCEJ TALENCIAKÓW ZBIERZEMY, TYM WIĘCEJ NAGRÓD ZDOBĘDZIEMY!

            UBIEGŁOROCZNA AKCJA TO PEŁNY SUKCES, ZDOBYLIŚMY WIELE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD: 2 ODŚWIEŻACZE POWIETRZA, MNÓSTWO GIER PLANSZOWYCH, PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA. KOCHANI DO DZIEŁA, NAGRODY CZEKAJĄ!!

             

          • Laboratoria Przyszłości

          • Dnia 05.09.23 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci uczyły się konstruowania oraz podstaw programowania, zapoznały się także z możliwościami, które niesie za sobą wykorzystanie Gogli VR.  Zostały również wprowadzone w świat rozpoznawania obrazu za pomocą prostego programu do identyfikacji gestów.

          • WYNIKI III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ pt. Znani Górnoślązacy

          • Nasz szkoła po raz trzeci zorganizowała Wojewódzki Konkurs na Najciekawszą Prezentację Multimedialną  pt. Znani Górnoślązacy. Napłynęło bardzo wiele ciekawych prac. Przed komisją stanęło trudne zadanie wyboru najciekawszych prezentacji, stąd przyznanie dwóch równorzędnych pierwszych miejsc.

            I MIEJSCE – Anna Felikszowska ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gliwicach, opiekun: pan Adam Bistroń. Tytuł prezentacji: Marek Szołtysek

            I MIEJSCE – Maja Kasperek ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnym w Gliwicach, opiekun: pan Rafał Kempa. Tytuł prezentacji: Guido Henckel von Donnersmarck

             II MIEJSCE – Hanna Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Witolda Budryka w Gliwicach, opiekun: pani Mariola Łaszowska. Tytuł prezentacji: Kazimierz Kutz

             III Miejsce – Zuzanna Szajner ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach, opiekun: pani Katarzyna Grzesiczek. Tytuł prezentacji: Krystyna Bochenek

             Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Organizatorką konkursu była pani Elżbieta Koloczek.

          • HURAAA!!! Nasi uczniowie odnieśli wspaniały sukces!!!!

          • W dniu 5 czerwca 2023r.  podczas Gali Finałowej Przeglądu Szkolnych Inscenizacji Teatralnych „Perypetie 2023”,  która odbyła się w kinie Amok, uczniowie naszej szkoły wystąpili w spektaklu „Świniopas” przygotowanym pod kierunkiem p. Katarzyny Walczak oraz p. Danuty Paluch. Przegląd odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice pana Adama Neumanna, a nagrody wyróżnionym zespołom wręczyła pani Ewa Weber – Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice.
            Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale i zajęli I MIEJSCE!!!

            Jesteśmy z Was dumni!!! Serdecznie gratulujemy!!!!

          • Wycieczka uczniów klas 5a i 5b do Zamku Ogrodzieniec

          •  

            Naszą podróż do Zamku Ogrodzieniec rozpoczęliśmy o godz. 6.25 (brawo dla wszystkich uczestników za punktualność). Po dotarciu na miejsce mieliśmy chwilę na zjedzenie śniadania, zrobienie kilku zdjęć i o godz. 9.00. udaliśmy się na żywą lekcję historii. Tam próbowaliśmy sił jako rycerze (i rycerki też), na własnej skórze poczuliśmy ciężar zbroi, a utrzymanie miecza jedną ręką okazało się zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Poza tym przywdziewaliśmy stroje z epoki średniowiecza i byliśmy świadkami zaślubin młodej pary (tu zagadka dla spostrzegawczych podczas oglądania zdjęć: kto komu się oświadczał i czyja głowa kryje się pod kapturem duchownego?). Ponadto kilkoro z nas (włącznie z paniami wychowawczyniami) stoczyło zaciętą walkę ... Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

            Emocje ostudziliśmy w dość chłodnej karczmie rycerskiej, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach, tworząc herby oraz ozdabiając torby według własnego pomysłu. 

            Wszystkie te zajęcia sprawiły, że poczuliśmy wilczy apetyt, który mogliśmy zaspokoić na ognisku samodzielnie piekąc kiełbaski. Niektórzy z nas - niezaliczający się do grona kiełbasożerców - zadowolili się pieczonym chlebem i piankami. Po zaspokojeniu głodu udaliśmy się na zwiedzanie ruin zamku. Tu trzeba było się wykazać odrobiną tężyzny fizycznej, bo co chwilę przed nami pojawiały się schody, a pokonanie ich - po uprzednim zjedzeniu kilku kiełbasek - mogło stanowić niezłe wyzwanie. 

            Oczywiście wycieczka bez zakupów nie byłaby udaną, dlatego też część z nas ruszyła szturmować liczne stragany z pamiątkami. Gdy zaspokoiliśmy żądzę zakupów, wybraliśmy się w drogę powrotną. Nie omieszkaliśmy, rzecz jasna, zatrzymać się w  pewnej restauracji (tak, tak, chodzi o McDonald's) i dopiero po obowiązkowych frytkach wycieczka mogła zmierzać ku końcowi. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko i mieliśmy jeszcze całe popołudnie na to, by świętować Dzień Matki. 

            Cała wyprawa została udokumentowana licznymi zdjęciami oraz filmem, do obejrzenia których gorąco zachęcamy! 

          • Dzień Ukrainy

          • 26 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ukrainy. Chcieliśmy bliżej poznać kraj naszych przyjaciół, którzy od roku uczęszczają z nami do szkoły. Jak się uczyć, to od najlepszych, czyli od nich samych. Była to dla nas, uczniów,  ogromna przyjemność i wspaniała lekcja. Po części artystycznej, zwiedzaliśmy rozstawione w różnych miejscach szkoły stanowiska, związane z wieloma aspektami życia w Ukrainie. Mogliśmy zagłębić się w cudowny świat baśni i legend, poczuć zapachy i smaki tamtejszej kuchni, wybrać się w podróż szlakiem najpiękniejszych miejsc i zabytków, poznać kulturę i zwyczaje, czy też muzykę i tańce tego pięknego kraju. Braliśmy udział w wielu konkursach i zabawach, walcząc o tytuł „Ukrainoznawcy". Był to niezapomniany czas. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie rodzicom, którzy pomogli przygotować nam ten dzień.