• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne". Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs ekologiczno-plastyczny „Arcydzieła z odpadów”. Brali w nim udział uczniowie z klas I – III oraz IV – VII. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania odpadów jako tworzywa artystycznego, uświadomienie roli człowieka w ograniczaniu ilości śmieci trafiających na wysypiska, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów. Powstały przepiękne prace, za które serdecznie dziękujemy. Dodatkowo z okazji Dnia Ziemi  uczniowie klas siódmych przygotowali dla swoich młodszych kolegów ulotki z eko – zadaniami, które należy wypełniać codziennie, aby chronić naszą planetę.