• Szkoła Patriotów

• Nasza szkoła włączyła się w czerwcu do wojewódzkiego projektu edukacyjnego Szkoła Patriotów organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Oddziałem IPN w Katowicach. To patriotyczne przedsięwzięcie ma na celu podkreślenie roli miejsc pamięci w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej i kulturowej, pielęgnowanie tradycji poprzez propagowanie wiedzy o ważnych wydarzeniach, postaciach z historii kraju i regionu oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży szacunku dla przeszłości i tradycji, poprzez systematyczną opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami na terenie województwa śląskiego, stanowiącymi świadectwo ważnych wydarzeń z historii Polski.

Uczniowie naszej szkoły zaopiekowali się Cmentarzem Hutniczym, który jest położony w naszym bliskim sąsiedztwie, tam właśnie spoczywa patron szkoły John Baildon – twórca górnośląskiego hutnictwa. Cmentarz był miejscem związanym z powstaniami śląskimi, to właśnie tutaj miało miejsce bardzo smutne wydarzenie, jakim był wybuch broni i amunicji ukrytej w krypcie kaplicy 9 kwietnia 1922 roku, w wyniku którego zginęło kilkunastu żołnierzy francuskich stacjonujących w ramach nadzoru wojsk sojuszniczych nad terenami Górnego Śląska.