• Zielona Pracownia

• Ekopracownia jest naszym zielonym zakątkiem, miejscem, gdzie uczniowie mogą obcować z przyrodą, poznawać ją i odkrywać wiele ciekawych zjawisk. Odbywają się tutaj lekcje oraz zajęcia kółka biologiczno-ekologicznego, gdzie poprzez doświadczenia uczniowie odkrywają alternatywne źródła energii, izolują DNA z roślin, poznają tajniki ludzkiego ciała oraz tworzą własne ekosystemy w słoikach.
          Oto efekty ich pracy.

W czasie uroczystego otwarcia Zielonej Pracowni zorganizowane było przedstawienie o tematyce ekologicznej i pokaz mody ekologicznej. W czasie pokazu uczniowie prezentowali stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Wszystkie wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością oraz dbałością wykonania. Celem pokazu było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności uczniów, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów.

Reportaż z otwarcia Zielonej Pracowni

Pracownia_film.mp4