• Nasza szkoła laureatem konkursu „Mierzymy się ze smogiem”

• „Mierzymy się ze smogiem” to konkurs, dzięki któremu otrzymaliśmy  edukacyjny ekran wewnętrzny do monitorowania i prezentowania poziomu zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 i PM2,5. Na ekranach uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę mogą zobaczyć bieżące wyniki pomiarów oraz treści edukacyjne na temat smogu.

• Razem w klasie!

• Nasza szkoła otrzymała certyfikat programu RAZEM W KLASIE -  dzieci i młodzież z doświadczeniami uchodźstwa i migracji są przez nas wspierane z całych sił. Zobowiązujemy się do dalszej pracy na rzecz ich integracji w społeczności szkolnej i naszej rzeczywistości społecznej.

• PRZYŁĄCZ SIĘ DO ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI!

• Nasza szkoła bierze udział w Akcji Ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
            Dzięki zbiórce możemy zadbać o nasze środowisko i pozbyć się szkodliwych odpadów.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, to przynieś stary, zużyty sprzęt elektryczny
            lub elektroniczny np. zużyte myszki, klawiatury, suszarki i lokówki do włosów, młynki do kawy, żelazka, laptopy, drukarki, baterie, płyty CD, ładowarki, monitory, telewizory itp.

Elektrośmieci można przynosić codzienne do szkoły.

• Zajęcia integracyjne dla naszych dzieci

W dniu 12.10.2023 Fundacja Hedvigis wraz z Caritas Diecezji Gliwickiej przeprowadziła w szkole zajęcia integracyjne przeznaczone dla chętnych dzieci z  Ukrainy i Polski. Spotkanie miało na celu zintegrowanie dzieci, które zamieszkują w pobliskich dzielnicach i uczęszczają  do tej samej  szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kolejne spotkania w dniach 19.10.2023 oraz 26.10.2023 godz.12.45. Czas spędzany z dziećmi będzie polegać na przeprowadzeniu  zajęć plastycznych, ruchowo-muzycznych itp.,które gwarantują miło spędzone chwile w gronie rówieśników.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami wzięła udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez klasy czwarte i piąte. Było dużo śmiechu i wzruszeń, życzenia dla wszystkich pracowników oświaty, a także występ niezawodnego chóru, pod batutą Pani Joanny Tuczkont.

• Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra

• W poniedziałek, 2 października uczniowie klas 5a,5b,6a, 6b udali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz wysłuchać ciekawostek na temat kopalni przekazywanych przez przewodników.Atrakcją było przepłynięcie w łodziach 300 m odcinka trasy.Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem i miło spędzonym czasem.