Projekty eTwinning
Celem projektu TALES OF FAR LANDS było zapoznanie uczniów ze szkół partnerskich z ich tradycyjnymi baśniami. W projekcie brali udział uczniowie w wieku od 8 do 9 lat z klasy 2 a. Nadzorowaniem przebiegu projektu zajmowała się mgr Katarzyna Mierz oraz mgr Manuela Szkatuła. Odbywało się to w sposób następujący: każdy z partnerów wybierał trzy tradycyjne baśnie a następnie zadaniem uczniów było odegranie ich w formie przedstawienia teatralnego w języku angielskim. Baśnie opowiadane przez uczniów zostały przekształcone w e-booki i udostępnione szkołom partnerskim. Uzyskanie Złotej Odznaki Jakości znacząco wpłynęło na poprawę jakości pracy szkoły.
Szkoła Podstawowa nr 36 w Gliwicach już drugi rok z rzędu pracuje w oparciu o projekty e-Twinning, bo właśnie te metody od kilku lat uznawane są jako modelowe, godne naśladowania w nauczaniu w XXI wieku. Dodatkowo sprawiają uczniom wiele satysfakcji i radości. Wymiana doświadczeń i współpraca z zaangażowanymi nauczycielami w e-Twinning pozwala na planowanie i prowadzenie zajęć według najwyżej ocenianych standardów europejskich. Program e-Twinning zapewnia wszechstronny rozwój i zaangażowanie w proces nauczania każdego ucznia, a nauczycielom umożliwia stałą aktualizację wiedzy, zdobywanie informacji na temat nowoczesnych narzędzi i materiałów.
Tropiciele Wiosny był krajowym projektem skierowany był do dzieci w wieku 6-11 lat. Wzięło w nim udział 23 partnerów z Polski w tym klasa 3 a z naszej szkoły. Trwał on od marca do początku czerwca 2022 r. Głównym założeniem projektu było: uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego je świata, zachęcenie dzieci do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie, szczególnie oznak wiosny, rozwijanie umiejętności manualnych i samodzielności, kreatywności, wdrażanie świadomości ochrony świata roślin i owadów, stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu wiedzy dzieci na temat roślin i zwierząt, rozwijanie umiejętności posługiwania się TIK. W trakcie trwania projektu przyroda była inspiracją do wszelkich działań.
W wyniku ścisłej współpracy powstały prezentacje i filmy podsumowujące działania w danych miesiącach: Portret Pani Wiosny, Wielka Księga Tropicieli Wiosny, Opowieść o przygodach motyla, Wiosenna Łąka.Odznaka jakości: Eko pomoce dydaktyczne: p. Agnieszka Skiba
Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych. Wspólnie ze szkołami partnerskimi tworzyliśmy albumy na temat przyrody, komiks dotyczący ekologicznych zachowań, album z eko - pomocami dydaktycznymi.
Projekt był skierowany do uczniów klas 4 - 8 szkoły podstawowej. Uczestnicy poznali podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.