• Gala Laureatów III Wojewódzkiego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Znani Górnoślązacy”

• 26.09.2023 roku w naszej szkole odbyła się Gala Laureatów III Wojewódzkiego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Znani Górnoślązacy” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Pana Adama Newmana. Celem konkursu było przybliżenie uczniom znanych postaci związanych z Górnym Śląskiem, popularyzacja wiedzy o ich życiu, dorobku artystycznym i zawodowym. Konkurs stał się doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o życiu sławnych mieszkańców Górnego Śląska, pozwolił uczestnikom rozwijać pasję dokumentowania historii, a przede wszystkim dziejów regionalnych. Organizatorką konkursu była Pani Elżbieta Koloczek. Podczas gali mogliśmy zobaczyć nagrodzone prezentacje. Imprezę uświetnił gościnny występ Zespołu Tańca i Piosenki Śląskiej „Sośniczanie” ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach pod kierunkiem pani Renaty Mazur, koncert szkolnego chóru pod kierunkiem pani Joanny Tuczykont i pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic klasy 7a i 8a. Jednocześnie nasza szkoła zorganizowała Dzień Śląski jako imprezę towarzyszącą gali, pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor – Urszula Więckowska. Dzięki tej imprezie wzbogaciliśmy wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Na długo zapamiętamy to znakomite i niepowtarzalne wydarzenie. Smak śląskich potraw, regionalny język, humor, był dla naszych gości i całej szkolnej społeczności doskonałą okazją do znakomitej zabawy. Nagrania i zdjęcia powstały przy użyciu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości"

• ZBIÓRKA TALENCIAKÓW

• UWAGA!! ZNOWU RUSZAMY DO AKCJI! JUŻ PO RAZ DRUGI ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ TALENCIAKÓW! DOŁĄCZ DO NASZEJ SZKOLNEJ DRUŻYNY! IM WIĘCEJ TALENCIAKÓW ZBIERZEMY, TYM WIĘCEJ NAGRÓD ZDOBĘDZIEMY!

UBIEGŁOROCZNA AKCJA TO PEŁNY SUKCES, ZDOBYLIŚMY WIELE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD: 2 ODŚWIEŻACZE POWIETRZA, MNÓSTWO GIER PLANSZOWYCH, PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA. KOCHANI DO DZIEŁA, NAGRODY CZEKAJĄ!!

• Laboratoria Przyszłości

• Dnia 05.09.23 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci uczyły się konstruowania oraz podstaw programowania, zapoznały się także z możliwościami, które niesie za sobą wykorzystanie Gogli VR.  Zostały również wprowadzone w świat rozpoznawania obrazu za pomocą prostego programu do identyfikacji gestów.