• Dzień Patrona Szkoły Johna Baildona

• 14.12.2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Johna Baildona. Tegoroczne uroczystości odbywały się z okazji 250 rocznicy urodzin twórcy górnośląskiego przemysłu hutniczego. Postanowiliśmy ją uczcić Dniem Szkockim. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które przybliżyły postać Baildona oraz podkreśliły jego znaczenie dla Górnego Śląska.

Obchody Dnia Patrona zostały w tym roku poprzedzone konkursami, których efekt mogliśmy zobaczyć w postaci: portretów Johna Baildona, plakatów o nim oraz o Szkocji.

W tym dniu odbył się konkurs międzyklasowy „Baildon i jego ojczyzna Szkocja”.

Cała społeczność szkolna udała się na Cmentarz Hutniczy, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Johna Baildona.

Następnie odbyło się spotkanie, w czasie którego poznaliśmy historię i kulturę Szkocji. Uczniowie klasy III a zatańczyli, specjalnie przygotowany na tę uroczystość, taniec szkocki. Prezes PTTK Baildon, pan Wojciech Malinowski opowiedział o swojej wyprawie do Szkocji.

Gość specjalny, pan Robert Neumann udokumentował całą uroczystość zdjęciami i nagraniami z drona.