Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września (poniedziałek)
Klasy V, VI, VII, VIII godz. 8.30 (w klasach z wychowawcą)
Klasy II, III, IV – godz. 9.00 (na sali gimnastycznej)
Klasy I – godz. 10.00 (na sali gimnastycznej)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września (poniedziałek)
Klasy V, VI, VII, VIII godz. 8.30 (w klasach z wychowawcą)
Klasy II, III, IV – godz. 9.00 (na sali gimnastycznej)
Klasy I – godz. 10.00 (na sali gimnastycznej)
Zapraszamy do głosowania na projekt zgłoszony przez Naszą Szkołę w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.
Nazwa Naszego projektu to "Doposażenie ZSP-6 w zestawy multimedialne, sprzęt do narciarstwa biegowego i biathlonu oraz zakup urządzeń zabawowych do ogólnodostępnego ogrodu przy przedszkolu".
Głosy można oddawać tylko do 25 czerwca.
Formularze do głosowania dostępne są w wersji papierowej w sekretariacie Szkoły lub do pobrania w wersji elektronicznej na stronie Urzędu Miejskiego www.gliwice.eu/gliwicki-budżet-obywatelski
24 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinałach miejskiego konkursu pt. ,,Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady". Klasy pierwsze reprezentowały Natasza Mordarska i Oliwia Paś, klasę drugą Oskar Stolarczyk, a klasy trzecie Paweł Czerwiński. Uczniowie rozwiązując test dotyczący segregacji odpadów, musieli wykazać się rozległą wiedzą na ten temat. Następnie wzięli udział w pokazach i doświadczeniach chemicznych przygotowanych przez pracowników Gliwickiego Centrum Edukacyjnego. Były również nagrody i poczęstunek. Do finału zakwalifikowała się Natasza Mordarska. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
W zakładce Dla Rodziców są informacje dotyczące wydania karty ŚKUP z wykorzystaniem tokena
Szanowni Rodzice!
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gliwicach
przypomina o obowiązku zapisania dziecka do klasy I na rok szkolny 2018/2019
Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane będą z urzędu na podstawie
zgłoszenia Rodziców/ Prawnych Opiekunów.
Nabór trwa od 01 marca do 30 marca 2018r.
Obowiązek zapisania dziecka do klasy I na rok szkolny 2018/2019
mają rodzice/opiekunowie prawni:
* dzieci urodzonych w 2011r.
* dzieci urodzone w 2012r. na wniosek rodziców/opiekunów prawnych również mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej, jeśli korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzajacym rok szkolny 2018/2019 i posiadają pozytywną opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Obwód SP 36 w ZSP 6: SZKOLA_PODSTAWOWA_NR_36_IM.docx
Aby zapisać dziecko rodzic/opiekun prawny pobiera w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły:
zgloszenie_dziecka_do_klasy_I_2018_19.doc
Wypełnione zgłoszenie, należy złożyć w sekretariacie szkoły p.103 – codziennie od godziny 8:00 do godziny 15:00
Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego dla kandydatów
zamieszkałych poza obwodem szkoły:
Zapisy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpoczną się od kwietnia 2018r.
W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z sekretariatem ZSP 6
tel.: (32) 231-25-63
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6
ogłasza nabór do klasy IV sportowej
o profilu orientacja sportowa – bieg na orientację
1. W roku szkolnym 2018/2019 utworzona zostanie jedna klasa IV sportowa koedukacyjna, realizująca cztery godziny podstawy programowej z wychowania fizycznego i sześciogodzinne ukierunkowane szkolenie sportowe z zakresu orientacja sportowa – bieg na orientację.
2. Klasa sportowa realizuje program szkolenia sportowego równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwego dla szkoły podstawowej.
3. Uczniowie uczęszczający do klasy sportowej realizują szkolny plan nauczania ustalony przez dyrektora szkoły dla danego etapu edukacyjnego i opracowany na podstawie ramowego planu nauczania.
4. Warunkiem przyjęcia do klasy sportowej jest :
* złożenie w odpowiednim terminie kompletu wymaganych dokumentów;
* oraz uzyskanie pozytywnego wyniku z przeprowadzonych prób sprawności fizycznej, ustalonych przez szkolną komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną;
5. Listę kandydatów przyjętych do klasy sportowej ustala się według liczby uzyskanych punktów, do wyczerpania limitu miejsc w oddziale.
6. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki niż liczba wolnych miejsc w szkole i oddziale, o których mowa w pkt. 5, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej, o których mowa w pkt. 4.
7. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej, o których mowa w pkt. 4 łącznie z kryteriami, o których mowa w art. 131 ustawy prawo oświatowe (Dz.U. 2017.0.59) uzupełnionych przez rodziców/prawnych opiekunów na wniosek dyrektora. Kryteria ustawowe to:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
9. Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego a także terminy składania dokumentów do klas sportowych:
10. Wymagane dokumenty:
* wniosek o przyjecie do klasy sportowej: Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_IVa__sportowej_na_rok_2018_2019.docx
* zgoda rodziców na uczęszczanie do klasy sportowej: Zgoda_rodzicow_na_uczeszczanie_dziecka_do_klasy_sportowej.docx
* orzeczenie lekarskie o bardzo dobrym stanie zdrowia wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
Uczniowie klasy III, Jaś i Staś Sokołowscy, zajęli I MIEJSCE w VII Powiatowym Konkursie Literackim "I Ty możesz zostać Andersenem" pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach oraz Prezydenta Miasta Gliwice.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gliwicach, zorganizował w dniu 29.09.2017 imprezę sportową dla ponad 200 uczestników GRAND PRIX GLIWIC W BIEGU PRZEŁAJOWYM. Odbył się bieg przełajowy dla dzieci i młodzieży która miała możliwość przyłączenia się do ogólnoeuropejskiej akcji ETS „Europejski Tydzień Sportu„- promującej sport i aktywność fizyczną w całej Europie.
W/w impreza sportowa otrzymała wsparcie od RADY OSIEDLA BAILDONA w zakresie zakupu artykułów spożywczych dla uczestników (m.in woda mineralna, wafle, kubki jednorazowe), które pozwoliło na lepszą organizację przedsięwzięcia i umożliwiło osiągnięcie celów w zakresie promocji samorządu, integracji najmłodszych mieszkańców Osiedla oraz promocji zdrowego trybu życia.
Więcej zdjęć do obejrzenia w album fotograficzny
Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej polegającej na zbiórce zużytych i uszkodzonych telefonów komórkowych. Tego typu elektrośmieci zawierają metale ciężkie takie jak ołów i kadm, które są znacznym zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Zebrane w naszej szkole telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, a szkoła za każdy 1 kilogram uzbieranych telefonów komórkowych bez baterii otrzyma 1 punkt. Za zebrane punkty uzyskujemy kupony według przelicznika:
1 punkt = 5 zł, za które możemy zakupić bardzo atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Przypominamy, że nadal prowadzimy zbiórkę pozostałych elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, działającego kiedyś na prąd lub baterie np. zepsute komputery, telewizory, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, elektryczne kuchenki, piekarniki, suszarki i lokówki do włosów, młynki do kawy, żelazka, laptopy, drukarki, a także zużyte baterie, płyty CD/DVD/BR itp.
Plany lekcji na rok szkolny 2017/18 dla oddziałów 1-7.
Drodzy Uczniowie i rodzice zapraszamy 4 września na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018:
godz. 830 klasy IV - VII na sali gimnastycznej
godz. 930 klasy I – III na sali gimnastycznej
Drodzy Rodzice !
W związku z pojawieniem się w Internecie niebezpiecznych gier przekazujemy informacje jak można zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w korzystaniu z gier komputerowych.
• Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
• Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji
z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
• Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
• Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
• Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
• Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
• Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
• Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
W dniu 15 maja rozpoczyna się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2018, gdzie jednym z zatwierdzonych zadań jest doposażenie Szkoły Podstawowej nr 36 w tablice interaktywne oraz sprzęt sportowy. Głosowanie potrwa do 12 czerwca. Każdy mieszkaniec Gliwic może oddać tylko jeden głos na jedno wybrane zadanie. Oddanie głosu na zadanie z jednej osiedlowej listy zadań wyklucza możliwość oddania ważnego głosu na zadanie z innej osiedlowej listy zadań. Swój głos można oddać w formie elektronicznej lub papierowej. Trzeba podać imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania, datę urodzenia.
Prosimy o oddanie głosu na nasze zadanie całymi rodzinami.
Wiadomości na temat znajdują się pod adresem: http://reformaedukacji.men.gov.pl/
Można pobrać również poniższy plik:
broszura_dobra_szkola_plik_internetowy.pdf
„Klub dla Rodziców” w PPP w Gliwicach zaprasza wszystkich chętnych Rodziców na spotkanie warsztatowo- dyskusyjne pt. „Podnoszenie poczucia własnej wartości u dzieci”- 04.10.16 godz. 16.30
Najbliższy cykl „Szkoły dla Rodziców”, której celem jest rozwijanie umiejętności budowania prawidłowych relacji z dziećmi, radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi rozpoczyna się w październiku 2016r w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Gliwicach ( prowadzące: B.Borowska, D.Skarżeńska).
PPP po raz pierwszy organizuje warsztaty dla „Dobrych Rodziców”- cykl 10 spotkań tematycznych ( w poniedziałki co 2 tygodnie w godz.16.00-17.30; prowadzące: M.Bubak, D.Pniowska)
1. Drodzy Rodzice, informuję, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży na terenie przedszkola i szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być zawierana wyłącznie z woli rodziców.
2. Rada Rodziców ZSP nr 6 w czwartek 08.09.2016r. spotkała się z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych, którzy przedstawili swoje oferty ubezpieczenia indywidualnego NNW. Analiza pozwoliła wskaząć Państwu firmę, która zdaniem RR jest najkorzystniejsza. Do Państwa decyzji należy chęć skorzystania z tej oferty - zamieszczonej poniżej, bądź wybrania innej firmy ubezpieczeniowej, do której macie Państwo zaufanie.
Instrukcja_zakupu_ubezpieczenia_(1).docx
OWU_ubezpieczenia_NNW_2016(3).pdf
Ubezpieczenie dla dzieci PM 16
Ubezpieczenie dla uczniów SP 36
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gliwicach przypomina, że ubezpieczenie NNW dzieci z oddziałów przedszkolnych PM 16 i uczniów Sp 36 obowiązuje tylko do dnia 31 sierpnia 2016r. W związku z tym, że ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2016/2017 jest dobrowolne ZSP 6 nie będzie ubezpieczać dzieci i uczniów. Prosimy Rodziców o indywidualne ubezpieczenie dzieci oddziałów przedszkolnych PM 16 i uczniów SP 36.
W roku szkolnym 2016/2017 podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej dotowane są przez MEN i zakupione przez szkołę, tylko książki i ćwiczenia do religii rodzic kupuje we własnym zakresie.
Podręcznik do religii:
„Żyjemy w Bożym świecie” podręcznik z ćwiczeniami”, red. K. Mielnicki, E.Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek, Wydawnictwo” Jedność”
Wyprawka ucznia klasy I
Wszystkie elementy wyposażenia powinny zostać podpisane.
Szanowni Państwo
W klasach I – III zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się codziennie o godz. 8.00 i obejmują kształcenie zintegrowane, język angielski, religię oraz muzykę.
Dzieci mogą bezpłatnie korzystać ze świetlicy szkolnej, czynnej od godz. 7.00 do 9.00 oraz od 11.30 do 16.30. Stołówka oferuje smaczne i tanie obiady.
Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Dzieci potrzebujące dodatkowej pomocy w nauce korzystają z zajęć wyrównawczych i korekcyjno-kompensacyjnych oraz logopedycznych. Uczniowie z wadami postawy objęci są gimnastyką korekcyjną. W szkole zatrudniony jest również pedagog i higienistka.
Szkoła posiada dobrze wyposażoną bibliotekę, czytelnię, salę gimnastyczną oraz dwie pracownie komputerowe.
W szkole organizowane są liczne konkursy, zawody, imprezy. Rodzice na bieżąco informowani są o postępach w nauce i zachowaniu swoich dzieci. Cztery razy w roku odbywają się zebrania ogólne, a w pozostałych miesiącach konsultacje indywidualne dla rodziców.
Wszelkich informacji udziela sekretariat szkolny czynny od godz. 7.30 do 15.00 Tel. (0-32) 231-25-63.
23 maja 2016r. Anna Afanasiew uczennica klasy IIb otrzymała w Teatrze Muzycznym od Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza nagrodę „Zwiastuna” w kategorii plastycznej Serdecznie gratulujemy.
Ania Afanasiew otrzymała trzecie miejsce w IV edycji Konkursu Ogólnopolskiego Origami „Morza, jeziora, rzeki”, oraz Zosia Garbaciak otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulacje.
Powered by aSc EduPage