• Projekt e-Twinning

• Celem projektu TALES OF FAR LANDS było zapoznanie uczniów ze szkół partnerskich z ich tradycyjnymi baśniami. W projekcie brali udział uczniowie w wieku od 8 do 9 lat z klasy 2 a. Nadzorowaniem przebiegu projektu zajmowała się mgr Katarzyna Mierz oraz mgr Manuela Szkatuła. Odbywało się to w sposób następujący: każdy z partnerów wybierał trzy tradycyjne baśnie a następnie zadaniem uczniów było odegranie ich w formie przedstawienia teatralnego w języku angielskim. Baśnie opowiadane przez uczniów zostały przekształcone w e-booki i udostępnione szkołom partnerskim. Uzyskanie Złotej Odznaki Jakości znacząco wpłynęło na poprawę jakości pracy szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 36 w Gliwicach już drugi rok z rzędu pracuje w oparciu o projekty e-Twinning, bo właśnie te metody od kilku lat uznawane są jako modelowe, godne naśladowania w nauczaniu w XXI wieku. Dodatkowo sprawiają uczniom wiele satysfakcji i radości. Wymiana doświadczeń i współpraca z zaangażowanymi nauczycielami w e-Twinning pozwala na planowanie i prowadzenie zajęć według najwyżej ocenianych standardów europejskich. Program e-Twinning zapewnia wszechstronny rozwój i zaangażowanie w proces nauczania każdego ucznia, a nauczycielom umożliwia stałą aktualizację wiedzy, zdobywanie informacji na temat nowoczesnych narzędzi i materiałów.

• Projekt eTwinning

• PROJEKTY ETWINNING Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PROWADZONE PRZEZ PANIĄ KATARZYNĘ MIERZ W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

TASTE OF CHRISTMAS

Celem projektu  TASTE OF CHRISTMAS było  podzielenie się przepisami tradycyjnego bożonarodzeniowego świątecznego wypieku między szkołami w całej Europie w celu poszerzenia wiedzy na temat tradycji i kultury innych krajów europejskich.

LINK DO FILMU DOTYCZĄCEGO POLSKIEJ TRADYCJI ŚWIĄTECZNEJ.

POLISH CHRISTMAS TRADITION 3 - YouTube

RECICLANDO LA NAVIDAD

Celem projektu RECICLANDO LA NAVIDAD było wykonanie bożonarodzeniowych

świątecznych pocztówek z materiałów pochodzących z recyklingu. Następnie wysyłanie pocztówek z życzeniami świątecznymi do szkół partnerskich w całej Europie.

TALES OF FAR LANDS

Celem projektu TALES OF FAR LANDS było zapoznanie uczniów ze szkół partnerskich z ich tradycyjnymi baśniami. Odbywało się to w sposób następujący:każdy z partnerów wybierał trzy tradycyjne baśnie a następnie zadaniem uczniów było odegranie ich w formie przedstawienia teatralnego w języku angielskim. Baśnie opowiadane przez uczniów zostały przekształcone w e-booki i udostępnione szkołom partnerskim.

ALWAYS WITH FUN

Celem projektu ALWAYS WITH FUN  było wykorzystanie różnego rodzaju gier, piosenek i zajęć w celu uatrakcyjnienia zajęć z języka angielskiego w klasach młodszych. Poprzez zabawę nauka języka obcego była bardziej przyjazna dzieciom gdyż uczyniła łatwiejszym przyswajanie nowego materiału i jego zapamiętywanie.

Nauka poprzez zabawę gry i piosenki zwiększyła w stopniu znaczącym poziom motywacji uczniów i stworzyła środowisko w których uczniowie mogli wyrazić własne pomysły. Ze względu na te wszystkie korzyści zabawy będące elementem projektu okazały się bardzo ważnym elementem w nauczaniu języka obcego.

LINK DO FILMU

ROUTINE SONG FREEZE - YouTube