• Prosimy o wsparcie!!!

• W związku z napływającą do Gliwic coraz większą liczbą uchodźców, oraz potrzebą zapewnienia im podstawowych artykułów potrzebnych do funkcjonowania, zwracamy się z prośbą o przynoszenie do szkoły artykułów, które będą docelowo wydawane uchodźcom.
             Zbiórka produktów potrwa przez 2 tygodnie od 14 do 25 marca.
            Produkty zbierane w ramach pierwszej tury prowadzonej akcji to:
            - kawa,
            - herbata,
            - dania instant.

Każdego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu będą odbierali przyniesione dary.

Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie!!!!

• Przyłącz się do zbiórki elektrośmieci!

• Nasza szkoła bierze udział w Akcji Ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
            Dzięki zbiórce możemy zadbać o nasze środowisko i pozbyć się szkodliwych odpadów.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, to przynieś stary zużyty sprzęt elektryczny
            lub elektroniczny np. zużyte myszki, klawiatury, suszarki i lokówki do włosów, młynki do kawy, żelazka, laptopy, drukarki, baterie, płyty CD, ładowarki, monitory, telewizory itp.

Elektrośmieci można przynosić codzienne do szkoły. Miejscem ich składowania jest oznaczony punkt
            przy wiatrołapie na parterze.

Akcja trwa do 28 marca!!!!

• Konferencja "W OBLICZU KRYZYSU"

• Szanowni Państwo,w obliczu kryzysu, którego jesteśmy świadkami oraz ogromnej liczby uczniów z Ukrainy, którzy uczą się w naszych szkołach, zapraszamy na bezpłatną konferencję Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, która odbywa się w formule online:

"W OBLICZU KRYZYSU". Moje Bezpieczne(?) Dziecko - od bezpiecznego dorosłego do bezpiecznego dziecka

Podczas konferencji będzie mowa o tym jak rozmawiać o kryzysie z uczniami i ich Rodzicami, o tym jak wspierać ucznia z doświadczeniem migracji. Postawione zostanie pytanie jak nauczyciele i rodzice, powinni radzić sobie z emocjami w obliczu kryzysu.

Konferencja odbędzie się 9 marca 2022 r. w godz. 17:00 - 20:00.

Link do rejestracji: KLIKNIJ TUTAJ

• Apelujemy o pilne wsparcie!

W związku z wojną na Ukrainie prosimy wszystkie dzieci i rodziców, którzy mogą włączyć się do akcji o dary.

Potrzebne są
            NOWE I NIEUŻYWANE:

- koce, poduszki, kołdry;
            - artykuły higieniczne np.mydło, papier toaletowy, chusteczki, chusteczki nawilżane, pieluchy dla dzieci itp.;
            - materiały medyczne tj.: opatrunki, bandaże.

Prosimy o składanie wymienionych przedmiotów u wychowawców i nauczycieli.

Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.